GÜL PROJE BEYLİKDÜZÜ'NDEKİ SON PROJESİ "VİRA İSTANBUL"

16/10/2015

630 milyon TL’ye Beylikdüzü’ne ‘Vira’ dedi

Gül Proje, bin 156 konutluk Vira İstanbul projesine de başladı.Projede daire teslimlerinin Aralık 2018’de yapılması planlanıyor

 

630 milyon TL’ye Beylikdüzü’ne ‘Vira’ dedi
 

DUYGU ERDOĞAN

Gül Proje, İstanbul Beylikdüzü Kavaklı bölgesinde 1.156 konut ve 39 cadde mağazasından oluşan Vira İstanbul projesinde satışları başlattı. Beylikdüzü Belediyesi ile birlikte yapılacak projeye toplamda 630 milyon liralık yatırım yapılması öngörülüyor. 
Projeden belediyeye 202 milyon lira hasılat garantisi verildi. Aralık 2018’de teslim edilmesi planlanan proje, lansmana özel metrekare fiyatlarını 3 bin 100 liradan başlattı. Aynı zamandaemlak Konut GYO’nun Türk Telekom Arena Stadı yanında yer alan 36.7 dönümlük arazisi için 1 milyar 300 milyon liralık toplam satış geliri teklifi vererek ihaleyi alan Gül Proje, yakın zamanda yeni yatırımlara da başlayacak. 
 
 

Peyzaj alanı geniş
Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül ile Başkan Yardımcısı Sönmez Aydın projenin lansman toplantısında detayları paylaştı. Ali Gül, projenin büyük bir kısmının peyzaj alanı olarak ayrıldığını belirterek, “Kavaklı sahil bölgesinde 92 bin metrekarelik arazinin 74 bin 500 metrekarelik kısmını peyzaj alanları ve sosyal donatılar oluşturuyor. 17 blok halinde yükselecek 1.156 konut ve 39 cadde mağazasından oluşacak projemizde, büyüklükleri 50 metrekareden başlayıp 200 metrekareye kadar, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1’lerden oluşan geniş bir daire seçeneğine sahip konutlar yer alacak” dedi. 
 
 
‘Belediyeler içinde olsun’
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, 92 bin metrekarelik araziyi birkaç yıl önce satmayı düşündüklerini belirterek, “Satsaydık, garanti edilen miktarın yarısına satmış olacaktık. Belediyelerin arazileri satıp süreçten çıkmasını doğru bulmuyorum. Halk adına da sürecin içinde olmak gerekiyor” dedi.
İmamoğlu, ayrıca Beylikdüzü Belediyesi’nin kişi başına düşen yeşil alan miktarında İstanbul’un pek çok ilçesini geride bıraktığını dile getirerek, “Beylikdüzü Belediyesi 1 milyon metrekarelik Yaşam Vadisi’ne hayat veriyor. Bu projenin 170 bin metrekarelik kısmı kasım ayı sonuna kadar açılacak. Beylikdüzü’nde 3.5 milyon metrekare yeşil alan bulunuyor. 600 bin metrekarelik yeşil alan üretimimiz daha olacak.  Kişi başına 12.5 metrekare yeşil alan düşüyor” dedi.