GÜNEŞLİ PARK'TA SATIŞA BAŞLANILDI

11/10/2010

Gül İnşaat, Güneşli'de 120 milyon lira yatırımla hayata geçirdiği konut ve alışveriş merkezinden oluşan yeni projesi ''Güneşli Park''ın satışlarına başladı.

Güneşli Park, 25 bin metrekarelik bir arazide toplam 300 konut ve 90 mağazadan oluşuyor. Yapımı yeni başlayacak olan ve 2012 yılının Eylül ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanan Güneşli Park'ta, 1 1'den 5 1'e, çatı dubleksten bahçe dubleksine kadar 8 farklı daire seçeneği bulunuyor.

Metrekare fiyatları 2 bin 200 liradan başlayacak projede büyüklükleri, 70 metrekareden 300 metrekareye kadar, 4 blokta 300 adet daire yer alıyor.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, projeden kasım ayının sonuna kadar geçerli olan lansman fiyatı üzerinden yüzde 25 peşinatla 36 ay sıfır faizle ev sahibi olunabileceğini belirtti.

Proje büyüklüğünün yaklaşık 120 milyon lira olduğunu ifade eden Gül, Güneşli bölgesinde kaliteli konut ve mağazalara ihtiyaç olduğunu düşünerek Güneşli Park projesini yapma kararı aldıklarını kaydetti.

Ali Gül, projenin çevresinde birçok önemli sanayi ve finans kuruluşu bulunan bir milyon nüfuslu Güneşli bölgesinin kaliteli konut ihtiyacına hitap ettiğini vurguladı.

Avrupa yakasında bugüne kadar Loca, Metroport, Fly Inn, Colorist, Yeşilköy Konakları gibi birçok önemli projeye imza attıklarını ifade eden Gül, yakında Anadolu yakasında projelerine başlayacaklarını bildirdi.

Gül, referandumdan sonra piyasalardaki gerginliğin azalmasının projelere olan talebi artırdığını yatırımcıları yeniden hareketlendirdiğini belirtti.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın ise Güneşli Park'ta bütün dairelerin gün ışığından maksimum faydalanmak üzere tasarlandığını belirtti.

Aydın, ''Projeye bölgedeki konum açısından en güzel noktadaki yerde başlıyoruz. Her türlü alternatifi müşterilerimize sunacağız. Projede 90 mağaza 8 restoran bir hipermarket bir teknomarket ve 2 bin 700 metrekarelik bir spor alanı da düşündük'' dedi.

Projenin bölgede iş merkezleri açısından önemli bir noktada olduğuna işaret eden Aydın, ''Projeyle ilgili şu ana kadar 450 ön talep aldık. Burası lojistik firmaları, basın kuruluşları, tekstil firmaları ve havayolu mensuplarının daha çok ilgi gösterdiği bir bölge. Ayrıca Kuyumcukent, Matbaacılar Sitesi gibi çeşitli siteler bulunuyor'' diye konuştu.

Konuşmasının ardından soruları da yanıtlayan Aydın, metrekare birim fiyatının 2 bin 200 liradan başladığını, büyüklüğü 70 metrekareden 300 metrekareye kadar değişen dairelerin fiyatlarının 150 bin lira ile 700 bin lira aralığında olduğunu kaydetti.

Anadolu yakasında karma konseptli projeler düşündüklerini ifade eden Aydın, bununla ilgili görüşmelerde belli bir seviyeye gelindiğini vurguladı.

Güneşli Park projesindeki arsanın kat karşılığı olduğunu söyleyen Aydın, ''Arsa sahibi yüksek mimar Orhan Kayraklı. Kendisinin projeye çok önemli katkıları oldu'' dedi.

Projeye ağırlıklı olarak havayolu mensuplarının ilgi gösterdiğini bildiren Aydın, başka bir soruya karşılık da alışveriş merkezindeki dükkanları satmayacaklarını kiraya vereceklerini belirtti.

Toplantıya arsa sahibi yüksek mimar Orhan Kayraklı ile projenin mimarı Ali Osman Öztürk de katıldı.